piątek, 3 maja 2013

#95. Pamiętnik narkomanki.

Cześć!

  Jak wam mija majówka? Mi dobrze, szczerze to się nie nudzę. W ostatnim czasie przeczytałam kilka książek o których pewnie kiedyś wspomnę, ale na dzisiaj wybrałam "Pamiętnik narkomanki".
Jest to książka polskiej autorki Barbary Rosiek i domyślam się, że nie jedna z was po nią sięgnęła. Ze względu na tytuł i to o czym opowiada oraz to iż są to wspomnienia prawdziwe.
  Co do książki. Pierwsza część mi się podobała, chociaż nie lubię książek pisanych w formie dziennika. Dziewczyna poznaje świat narkomanii, a potem jest w tym na całego. Opisuje to co się dzieje, jej myśli, mieszane uczucia w sposób taki, ze czujemy się jakbyśmy sami byli uzależnieni natomiast druga część książki... Zanudziłam się na śmierć i nie przeczytałam do końca. Baśka już nie sięga po narkotyki i codziennie pisze o tym jak one ją zniszczyły, rozumiem, ze to strasznie, ale dzień w dzień to samo...
(Książka oczywiście jest jedna ale pierwsza jej część kończy się listem, jaki Basia otrzymała od swojego... nie wiem, przyjaciela? )
  "Pamiętnik..." można przeczytać kiedy się nie ma nic lepszego pod ręką, osobiście jakoś szalenie nie polecam. Plusem jest to, że znajdziemy w niej wiele głębokich i poruszających cytatów np.

"Kolejna ich przegrana? Nie. Kolejne przegrane życie."  
"Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia. Skąd w ludziach tyle zawiści? 

Pamiętnik narkomanki - Barbara Rosiek
304str. lubimy czytać
Co do filmów obejrzałam ostatnio wspaniały musical! Może wam się wydawać dziwny ale jest niesamowity w swojej oryginalności. Szczerze polecam, bo można się pośmiać, a muzyce też nie możemy niczego zarzucić.   klik-> Rocky Horror Picture Show [filmweb] // Piosenka z filmu !! :)  
Uwielbiam uśmiech tego aktora!

Rocky Horror Picture Show (1975)


XOXO NOFOUND.


1 komentarz:

  1. ja przeczytałam tę książkę. jest dobra, ale ciężko się ją czytało. Miałam w ręku też inne książki o takiej tematyce, czytało się je o wiele lepiej, nie nudziły. Pomimo to i tak uważam, że warto przeczytać. co do musicalu - muszę obejrzeć

    OdpowiedzUsuń


* Napisz, że obserwujesz, a zrobię to samo :)
* Przeczytaj chociaż połowę tego co napisałam.
* Pisz co sądzisz.